Wagony w świetle Profoto. Videorelacja

Masterclass Profoto

Wagony w świetle Profoto. Videorelacja

Za nami drugie spotkanie Masterclass Profoto. Wśród zabytkowego taboru kolejowego Stacji Muzeum w Warszawie uczestnicy warsztatów sprawdzali możliwości lamp Profoto i obiektywów SIGMA.

Niezwykła sceneria nieczynnej stacji kolejowej Warszawa Główna posłużyła za fascynujące tło do sesji zdjęciowej warsztatów Masterclass Profoto. Imponujące lokomotywy parowe, wnętrza zabytkowych wagonów czy elementy infrastruktury kolejowej tworzyły oryginalne, harmonijne kompozycje wśród których prezentowały się modelki. Warsztaty prowadził doświadczony fotograf studyjny i portrecista Krzysztof Kuczyk.
Foto: Jan Czuchaj

Foto: Jan Czuchaj

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się lampa Profoto A1 zasłużenie określana mianem najmniejszej studyjnej lampy świata. Lampa Profoto A1 świetnie sprawdzała się w roli oświetlenia głównego – wypełniającego, jak również bocznego światła modelującego. Oprócz lampy Profoto A1 fotografowie mieli do dyspozycji lampę Profoto B1X o dużej mocy, która z powodzeniem przebijała ostre, słoneczne światło towarzyszące nam tego dnia.

Światło Profoto jest cudowne! Lampy są totalnie mobilne, jednostki są leciutkie, możemy je łatwo dowolnie przestawiać. Baterie starczają na 200 – 300 błysków co wystarcza na całą sesję.  W razie czego możemy naładować baterię w godzinę. Pracuje ze sprzętem Profoto codziennie, w warunkach spokojnych, studyjnych, jak i podczas improwizowanych sesji plenerowych. Często jedziemy gdzieś i nie wiemy, co nas czeka. Ze sprzętem Profoto czujemy się absolutnie pewnie. Wiem, że nic się nie zepsuje.

Krzysztof Kuczyk

Foto: Jan Czuchaj

Foto: Jan Czuchaj

Idealnym uzupełnieniem dla profesjonalnego sprzętu Profoto były obiektywy SIGMA z linii Art. Z uwagi na portretowy charakter warsztatów, największym wzięciem cieszyły stałoogniskowe 50mm f/1.4, 85mm f/1.4 oraz 135mm f/1.8.
IMG_4388.jpgIMG_4419.jpgIMG_4507.jpgIMG_4502.jpgIMG_4301.jpg
Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z Masterclass Profoto!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.