Dziewczyna z pociągu. Warsztaty fotografii portretowej Masterclass Profoto

Dziewczyna z pociągu. Warsztaty fotografii portretowej Masterclass Profoto

Będzie nostalgicznie i w klimacie podróży koleją. Kolejne warsztaty Masterclass Profoto odbędą się wśród historycznych lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych.

Zapraszamy serdecznie na drugą odsłonę warsztatów Masterclass Profoto, które odbędą się w sobotę, 21 kwietnia, w godzinach 13:00-17:00. Planem zdjęciowym będą tereny i eksponaty skansenu kolejowego w Stacja Muzeum w Warszawie. Uczestnicy zmierzą się z nowym tematem - fotografią portretową i oświetleniem poza studiem. Drugie warsztaty Masterclass Profoto poprowadzi Krzysztof Kuczyk, fotograf i właściciel studiów fotograficznych i filmowych. O odpowiednie oświetlenie zadba marka Profoto. Liczba miejsc ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji na stronie profoto.kconsult.pl.
Materiały Profoto

Materiały Profoto

Uczestnicy Masterclass Profoto będą mieli do swojej dyspozycji mobilne lampy Profoto. Plan zdjęciowy zostanie oświetlony lampami A1 czyli najmniejszymi lampami studyjnymi świata, wykorzystywanymi na wiele sposobów. Założona na aparat posłuży jako centralne źródło bardzo przyjemnego światła oraz nadajnik sterujący i wyzwalający pozostałą grupę lamp. Zostanie również zastosowana jako klasyczna lampa studyjna, która oświetlali zaaranżowane plany. Na warsztatach używane będą lampy Profoto B1X, które ustanawiają nowy wzorzec dla bezprzewodowych lamp studyjnych zasilanych akumulatorowo. Mając do dyspozycji zarówno funkcje TTL, jak i HSS wspierają fotografa w pięknym kształtowaniu światła w studiu, plenerze - gdziekolwiek odbywa się sesja. Plan zdjęciowy zostanie oświetlony także lampami Profoto B2, które są poręczne, łatwe w transporcie i zasilane akumulatorem. Razem z TTL i HSS tworzą system  mobilny, który zawsze jest gotowy do akcji.
Jared Platt dla Profoto

Jared Platt dla Profoto

Sieć SIGMA ProCentrum przygotowała dla uczestników możliwość przetestowania szerokiej gamy obiektywów marki SIGMA. Do zastosowań portretowych dostępne będą jasne stałoogniskowe obiektywy z prestiżowej linii Art, w tym takie modele jak 50mm f/1,4, 85mm f/1.4 i 135mm f/1.8.W wydobyciu magii miejsca i ukrytych szczegółów z pięknych historycznych maszyn pomogą obiektywy macro: SIGMA 105 i 150/2.8.
Krzysztof Kuczyk

Krzysztof Kuczyk

Krzysztof Kuczyk to zawodowy fotograf, etatowy ojciec, muzyk amator. Założyciel warszawskich studiów fotograficznych Cukry, Sól i Mąka. Zajmuje się głównie portretem i fotoreportażem. Wykonuje zlecenia dla prasy, korporacji, agencji public relations, organizacji pozarządowych, od lat związany z FORUM Polską Agencją Fotografów. W pracy ceni sobie dobry kontakt z modelem oraz ekipą. Od wielu lat związany z marką Profoto. Sprzęt szwedzkiego producenta wykorzystuje w codziennej pracy oraz udostępnia w swojej wypożyczalni

Bardzo lubię zestawiać ze sobą obiekty, które same w sobie aż tak fotogeniczne nie są, natomiast zyskują właśnie w szerszym planie. Na ogół dążę do tego by na każdy temat wystarczył jeden kadr, który doskonale ten temat ilustruje.

Krzysztof Kuczyk dla pdf.edu.pl

  • Data: 21 kwiecień godzina 13:00 – 17:00
  • Koszt: 119 zł (wystawiamy FV)
Warsztaty odbędą się w plenerze. Spotkanie może zostać odwołane lub przeniesione na inny termin w razie niekorzystnych lub niebezpiecznych dla uczestników i sprzętu warunków pogodowych. Uczestnicy zostaną poinformowani o zmianach telefonicznie. W takiej sytuacji będzie możliwy zwrot kosztów za udział w warsztatach.
Więcej informacji dotyczących spotkania i sprzętu można uzyskać pod numerem telefonu +48 606 912 295 lub mailowo profoto@kconsult.pl.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.