Fotowyprawa w Górach Stołowych - relacja

Fotowyprawa w Górach Stołowych - relacja

Opublikowany

Zimowe plenery Gór Stołowych. Fotograficzne inspiracje i wyzwania. 

Korzystając z pięknej pogody i znakomitych obiektywów SIGMA uczestnicy warsztatów fotograficznych w Górach Stołowych zrealizowali oryginalne pomysły na zdjęcia. W bliskości magicznej grani Szczelińca Wielkiego można było uwiecznić niezwykłe scenerie przyrodnicze, dla innych był to czas na śmiałe kreacje portretowe.   
DP0Q0525a.jpg
W dniach 8-11 marca SIGMA ProCentrum przy współpracy z klubem "Warsztat kadru" zorganizowała zimowy plener fotograficzny. U podnóży Szczelińca Wielkiego, w malowniczej miejscowości Karłów spotkali się fani fotografii krajobrazowej.
Korzystając z pięknej pogody, już pierwszego dnia, po skromnym posiłku ruszyliśmy całą grupą na Szczeliniec. „Zimowy krajobraz" był naszym tematem przewodnim. Wykonaliśmy kilka ciekawych kadrów, po czym udaliśmy się z powrotem do schroniska.
DP0Q0559a.jpg
Drugiego dnia podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda z nich realizowała swoje tematy fotograficzne. Jedni pojechali do niepowtarzalnego labiryntu skalnego "Błędne Skały" niedaleko granicy z Czechami. Druga grupa została na miejscu realizując przy tym szalone pomysły na portret. Trzecia grupa ruszyła w Góry Stołowe fotografować ich zimowe oblicze. Atmosfera w każdej z grup zaowocowała ciekawymi fotografiami. Ostatniego dnia grupy pomieszały się. Niektórzy z uczestników wybrali wycieczkę do Czech, a inni wędrówkę w nasze polskie góry.
DP0Q0619aa.jpg
Dzięki wsparciu SIGMA ProCentrum każdy z uczestników miał do dyspozycji szeroką gamę obiektywów SIGMA. Obiektywami, które najchętniej używali fotografujący były te sprawdzające się w fotografii krajobrazowej - obiektywy szerokokątne: 12-24mm f/4 Art 14mm f1.8 Art, 20mm f/1.4 Art, 10-20mm f/3.5, ale i teleobiektywy na czele z SIGMA100-400/f5-6.3.
DP0Q0621a.jpgDP0Q0511-a.jpgDP0Q0606aa.jpgDP0Q0526a.jpgDP0Q0536a.jpgDP0Q0525a.jpg
To był piękny czas, spędzony w gronie tych, dla których fotografia to nie tylko hobby, ale także okazja do poznania nowych osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że byliście z nami na plenerze! Nie możemy się już doczekać wiosny i kolejnej fotowyprawy w Góry Stołowe! A Wy?
DP0Q0677-grupa_logo.jpg

Udostępnij