SIGMA 24-70/f2.8 Art DG OS HSM. Idealny obiektyw do reportażu ślubnego.

SIGMA 24-70/f2.8 Art DG OS HSM. Idealny obiektyw do reportażu ślubnego.

Jeśli mielibyśmy zapakować do torby tylko jeden obiektyw, który spełniłby swoje zadanie i najlepiej uwiecznił atmosferę ślubu, byłaby to SIGMA 24-70/F2.8 ART DG OS HSM.

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Miesiącami wyczekiwany i nigdy nie zapomniany. Chwile silnych wzruszeń, radości i łez. Gorączka porannych przygotowań panny młodej, nerwowe wyczekiwanie pana młodego, dopinanie ostatnich szczegółów organizacyjnych, pierwsza chwila przed ołtarzem, łzy podczas przysięgi małżeńskiej, obrączki na palcu serdecznym, akordy Mandelsona, życzenia od rodziców, dawno nie widziani przyjaciele i koledzy w kolejce do pary młodej. Wreszcie chwila odprężenia: pierwszy toast i taniec, weselna atmosfera, rozmowy, degustacje, wir zabawy, rytm muzyki, oczepiny i szaleństwo długiej weselnej nocy. Wymarzone kadry dla fotografa ślubnego. Dla młodych małżonków i rodziny – bezcenna, jedyna w swoim rodzaju pamiątka.
Foto: Sam Wong

Foto: Sam Wong

Popularny w ostatnich latach reportaż ślubny koncentruje się na przekazaniu atmosfery, różnorodności akcji i emocji tego wydarzenia. Kluczowe jest uchwycenie przez fotografa właściwego momentu, który zastąpi jednym obrazem setki słów. Ekspresja twarzy, ruchu i sytuacji to najważniejsze cechy zdjęć reportażowych.

OGROMNY POTENCJAŁ SYTUACYJNY

Dla fotografa, którego ambicją jest wykonanie świetnego reportażu ślubnego, dobór podstawowego szkła jest kwestią absolutnie podstawową. Obiektyw musi sprawdzić się zarówno podczas domowych przygotowań, w półmroku kościoła (gdzie używanie flasha jest często zabronione) i w trakcie weselnego szaleństwa. Pełnoklatkowy obiektyw SIGMA 24-70mm F2.8 ART DG OS HSM to reporterski „must have” dla każdego fotografa ślubnego. Zakres ogniskowych pokrywa się w praktyce z używanymi w trakcie każdego zlecenia ślubnego. Podczas przygotowań znakomicie nadaje się do fotografowania detali, takich jak wiązanka ślubna, czy buty panny młodej. Chwilę później, po błyskawicznym skręceniu ogniskowej na 24 mm, łapiemy w kadrze makijaż, ostatnie poprawki przy sukni czy błogosławieństwo rodziców.
Foto: Sam Wong

Foto: Sam Wong

Podczas kościelnej ceremonii ślubnej jasność F2.8 umożliwia efektywne fotografowanie w półmroku. Zakres ogniskowych pozwala nam na umieszczenie w kadrze zarówno pary młodej i księdza. Przy mniejszym dystansie ogniskową 70 mm wykonujemy portrety wszystkich bohaterów uroczystości. Dodatkowo stabilizacja obrazu daje nam komfort pracy nawet w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
Foto: Sam Wong

Foto: Sam Wong

Świetnie funkcjonujący autofokus pozwoli na dynamiczne ujęcia podczas przemarszu i przejazdu samochodem. Podczas wesela udokumentujemy wir zabawy nie martwiąc się o brak światła. Rozmycie ruchu w tle zaakcentuje ruch i dynamikę,  a szerokokątne ogniskowe nadadzą wyrazistości twarzom i gestom pierwszego planu. Obiektyw świetnie sprawdzi się również w warunkach aranżowanej, spokojnej sesji ślubnej.
Foto: Sam Wong

Foto: Sam Wong

NAJLEPSZY PRZYJACIEL

SIGMA 24-70/F2.8 ART DG OS HSM to konstrukcja perfekcyjna nie tylko pod względem jakości optycznej. Całość wykonana jest z metalu, szkieł i tworzyw sztucznych najwyższej jakości, zamkniętej w wytrzymałej, metalowej obudowie. W mosiężnym bagnecie zamontowano gumową uszczelkę zwiększającą odporność na zachlapania i dającą dodatkowe zabezpieczenie w warunkach dużego zapylenia. Ten obiektyw to prawdziwy przyjaciel każdego fotografa ślubnego, na którym można polegać w każdej sytuacji.
Foto: Sam Wong

Foto: Sam Wong

Autor: Jan Czuchaj

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.