Lampy Profoto przetestowane podczas sesji ślubnych na całym świecie

Lampy Profoto przetestowane podczas sesji ślubnych na całym świecie

Realizują swoje wizje za pomocą mobilnych lamp Profoto B1X, Profoto B2 i Profoto A1. Używają modyfikatorów światła, aby ich styl był wyjątkowy i niepowtarzalny. Tak pracują światowej sławy fotografowie, którzy wybrali markę Profoto.

7.892 ujęć bez pudła

Two Mann Studios, mat. Profoto

Two Mann Studios, mat. Profoto

Przyjęcia weselne połączone z imprezą taneczną to jedne z największych wyzwań dla fotografów ślubnych. Chcąc sprawdzić możliwości lampy Profoto A1 w najbardziej wymagających warunkach, Two Mann Studios, kanadyjski duet fotografów, zaaranżował imprezę taneczną w sali o czarnych ścianach i suficie – czyli o kolorze będącym największym koszmarem fotografa ślubnego. Sposób fotografowania takiej imprezy znacznie różni się od fotografii studyjnej, ponieważ nie daje możliwości kontroli wszystkich drobnych elementów wpływających na wykonane zdjęcie.
Two Mann Studios, mat. Profoto

Two Mann Studios, mat. Profoto

Przez większą część sesji, Erika i Lanny używali jednej samodzielnej lampy Profoto A1 oraz drugiej A1 założonej na aparat jako kontroler obu lamp. Po uruchomieniu maszyny wytwarzającej mgłę, Erika i Lanny oświetlali modeli od tyłu, tworząc efekt obwódki świetlnej we mgle dodając do zestawu dwóch A1 modyfikator światła - dyfuzor. 
profoto-a1-two-mann-studios-final-08.jpgprofoto-a1-two-mann-studios-final-09.jpgprofoto-a1-two-mann-studios-final-01.jpg
Podczas sesji taneczno-weselnej Profoto A1 potwierdziło prawdziwość sloganu Nigdy nie przegap zdjęcia. „W trakcie nocnej sesji Profoto A1  aparaty wykonały 7.892 zdjęcia, a flash błysnął 7.892 razy – przy każdym ruchu migawki. I to wszystko na jednej baterii!” – podkreśla Lanny Two Mann Studios. „Wszystko to powoduje, że nie ominie nas zdjęcie z powodu flasha, który nie błysnął, co jest NIESAMOWITE!”

Pochmurnie znaczy ciekawie

Mroczna, dramatyczna fotografia zawsze fascynowała Rapha Nogala. Od kiedy został fotografem ślubnym w Toronto postanowił realizować swoje pomysły i przekonać do nich swoich klientów – nowożeńców.
Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Podczas fotografowania ceremonii weselnych Raph Nogal używa lampy Profoto B1X, którą wspomaga modyfikator światła OCF Magnum Reflector. Parametry techniczne lampy pozwalają na jej wszechstronne i bardzo efektywne zastosowanie podczas ślubnych plenerów oraz ceremonii weselnych. Maksymalna energia błysku to aż 500Ws. Umożliwia równomierne oświetlenie większych planów zdjęciowych oraz zrównoważa cienie powstałe np. wskutek mocniejszego światła słonecznego. Wymienny i łatwy w operowaniu akumulator litowo-jonowy pozwala na około 320 błysków przy pełnej mocy. Dzięki takiej wydajności, na jednej wymiennej baterii z powodzeniem zrealizujemy każdy z żelaznych punktów imprezy. Moc błysku możemy oczywiście regulować od wartości minimalnej 2Ws, co pozwala na pełną kontrolę ilości pożądanego światła.
Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Aby uzyskać dynamiczne ujęcie młodej pary na tle burzowych chmur, Raph ulokował swoich modeli na platformie. Aby obniżyć maksymalnie perspektywę fotograf położył się obok nowożeńców poszukując w wizjerze optymalnego kadru. Bardzo krótki czas naświetlania (1/1600) umożliwił zrównoważone zbalansowanie ekspozycji, czego efektem było uzyskanie ostrych, kształtnych detali chmur. Asystent fotografa wyrzucił w górę welon, dzięki czemu kadr nabrał dynamiki, ruchu i ekspresji.
Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Modyfikator OCF Magnum Reflector jest ulubionym akcesorium Rapha z 3 powodów: to niesamowicie wydajny reflektor, który pozwala na zwiększenie ilości światła o dwie wartości przysłony. Po drugie: reflektor jest lekki, mały i przenośny. Ponadto kreuje dynamiczne światło, które może być regulowane w zakresie od 40° do 80°. Pozwala to na uzyskanie wielu ciekawych efektów świetlnych.
Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Foto: Raph Nogal, mat. Profoto

Malowane światłem

Lampa Profoto B2 również doskonale sprawdza się do kształtowania wyjątkowego światła podczas realizacji zdjęć ślubnych. Warto ją wybrać w sytuacjach wymagających mobilności i częstych zmian lokalizacji sesji. Jest bardzo wygodna w użyciu! Za pomocą specjalnego wspornika może być zamontowana w bezpośredniej bliskości nad aparatem, trzymana na rączce przez fotografa lub asystenta, a także umieszczona na klasycznym statywie. Maksymalna siła błysku to 250Ws co w zupełności pozwoli na równomierne oświetlenie kadru. Naładowany akumulator pozwoli na wyzwolenie do 215 błysków na pełnej mocy.  W zestawie otrzymujemy praktyczną torbę na ramię do noszenia zasilacza, możemy ją również zawiesić na pasku biodrowym.
Foto: Sandra Åberg, mat. Profoto

Foto: Sandra Åberg, mat. Profoto

Do sesji modowej w kreacji ślubnej Sandra Åberg wykorzystała lampę Profoto B2 oraz modyfikator Profoto OCF Beauty Dish, który wydobywa piękno portretowanej osoby. Pełne dynamiki światło jest wymarzone do fotografowania ludzi.  OCF Beauty Dish marki Profoto jest lekkie i poręczne, a po złożeniu wygodne w transporcie. Karzystając z lampy Profoto B2 oraz modyfikatora OCF Beauty Dish otrzymujemy zdjęcia wyjątkowej urody i walorów estetycznych.
profoto-ocf-beauty-dish-sanda-aberg-bts-2400px-002-600x900.jpgprofoto-ocf-beauty-dish-sanda-aberg-bts-2400px-003-600x900.jpgprofoto-ocf-beauty-dish-sanda-aberg-bts-2400px-004-600x900.jpg
Produkty marki Profoto dostępne są u autoryzowanych dealerów:
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.