Podsumowanie Roku 2017 – marka SIGMA.

Podsumowanie Roku 2017 – marka SIGMA.

Rok 2017 za nami! Był to okres wielkich zmian, nowych wyzwań, a przede wszystkim wzmacniania wizerunku marki SIGMA na rynku polskim. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku w zakresie działań marki SIGMA.

Nowości marki SIGMA

W 2017 roku wprowadziliśmy do sprzedaży nowe obiektywy, zarówno teleobiektywy, jak i ultra szerokokątne stałoogniskowe. Na początku pojawił się obiektyw z serii Contemporary - SIGMA 100-400 F5.6-6.3 DG OS. Doświadczenie producenta pozwoliło stworzyć ultratelezoom o niskiej wadze (1.160g) i kompaktowych rozmiarach zbliżonych do obiektywów 70-300mm. Kolejnym obiektywem wprowadzonym do sprzedaży była SIGMA 135mm F1.8 DG HSM ART, wielokrotnie nagradzana przez branżę fotograficzną. Ta propozycja marki SIGMA doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej oraz reporterskiej. Wysoka ostrość obrazu już od przysłony F1.8 pozwala na pracę, nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Warto również wspomnieć o premierze szerokątnego obiektywu dla profesjonalistów - SIGMA 14mm F1.8 ART – który uznany został wymarzonym obiektywem dla fotografów krajobrazu, architektury i nocnego nieba. W nowościach 2017 roku pojawił się również obiektyw czwartej generacji - SIGMA 24–70 mm f/2.8 DG OS HSM z serii ART.  Jest to standardowy obiektyw używany przez zawodowych reporterów. W porównaniu do poprzednich obiektywów o takich parametrach, marka SIGMA wyposażyła go w optyczną stabilizację obrazu. Na koniec roku marka SIGMA zrobiła prezent użytkownikom aparatów bezlusterkowych, wprowadzając obiektyw SIGMA 16mm f/1.4 DC DN z serii Contemporary.
Nowy obiektyw ART SIGMA 24-70 F2.8 DG HSM OSPoznaj nowość - SIGMA 16mm F1.4 DC DN | Contemporary SIGMA ART 135mm F1.8 DG HSMOSC14_1.8_A_DG_HSMZ01.jpgOSC100-400_5-6.3_C_DG_OS_HSMZ02.jpg

SIGMA wchodzi do świata filmu

SIGMA Corporation wkroczyła w tym roku na rynek obiektywów filmowych, oferując rewolucyjne modele przeznaczone do współpracy ze współczesnymi kamerami o wysokich rozdzielczościach. Obiektywy CINE zostały zawarte w trzech liniach produktowych: FF Zoom Line, High Speed Zoom Line i FF High Speed Prime Line. W obiektywach CINE zachowano znakomity układ optyczny z prestiżowej linii ART oraz zastosowano nową obudowę i mechanizmy wewnętrzne. Funkcjonalność i cechy zaprojektowano w porozumieniu z wieloma zawodowymi operatorami, spełniając oczekiwania współczesnej kinematografii. Prezentacja obiektywów odbyła się podczas targów filmowych firmy Beiks - BEIKS ROADSHOW. Nie zabrakło ich również podczas najważniejszego wydarzenia operatorów filmowych – Festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. W tym roku obiektywy marki SIGMA zostały użyte do pokazania festiwalu i rejestrowały wszystkie wydarzenia dla telewizji festiwalowej.
SIGMA CINE

SIGMA CINE

Warsztaty i plenery fotograficzne

W 2017 roku chętnie dzieliliśmy się swoją wiedzą dotyczącą sprzętu fotograficznego i samej fotografii. We współpracy z naszymi salonami SIGMA ProCentrum organizowaliśmy warsztaty i spotkania fotograficzne, podczas których można było przetestować obiektywy marki SIGMA. Warsztaty odbyły się w wyjątkowych miejscach m.in. w łódzkim zoo, ogrodzie botanicznym w Powsinie i szczecińskim Teatrze Kameralnym. Poświęcone były chyba każdej dziedzinie fotografii w tym portretów dziecięcych, astrofotografii, a nawet fotografii analogowej. Ważnym wydarzeniem było listopadowe seminarium zorganizowane z marką Profoto, podczas którego także można było zapoznać się z flagowcami marki SIGMA. Poprowadził je ambasador Profoto - Brendan de Clercq – który chętnie podzielił się tajnikami pracy w studio.
Uczestniczyliśmy również w zlotach - jubileuszowym - czytelników portalu Optyczne.pl w Gniewie oraz w Międzynarodowym Zlocie Miłośników Astronomii Delta Optical AstroShow 2017. Uczestnicy mieli okazję do przetestowania obiektywów marki SIGMA oraz lamp Profoto, filtrów Marumi i akcesoriów Jupio.
Autor_Marcin_Kraszewski (3).jpgAutor_Malwina_Stachowicz (1).jpgDYZ_1101.JPG_1040587.jpg191253_DSC09804.jpgIwo Hencz (5).jpg

Otwarcie salonu SIGMA ProCentrum w Łodzi

W tym roku do sieci salonów SIGMA ProCentrum dołączył kolejny otwarty w czerwcu w Łodzi (dokładnie 12 czerwca). Salon mieści się przy ul. Zachodniej 81/83 i jest  dwunastą placówką SPC w naszym kraju. Oferują fachowe doradztwo, szeroką ofertę produktów i możliwość wypożyczenia i przetestowania obiektywów marki SIGMA. Salon w Łodzi jest też miejscem spotkań i integracji miejscowych fotografów, organizując cyklicznie warsztaty.
Salon SIGMA ProCentrum Łódź

Salon SIGMA ProCentrum Łódź

Testowane i nagradzane obiektywy

Obiektywy marki SIGMA codziennie są testowane przez profesjonalistów i pasjonatów fotografii. Również branżowe magazyny i portale chętni biorą je pod ocenę. Redakcja fotopolis.pl przygotowała recenzję SIGMA 85 mm f/1.4 DG HSM z serii ART.

Prawdziwa rewelacja i wzór do naśladowania - tak najlepiej możemy podsumować portretową SIGMA. Producent modelem 85 mm f/1.4 DG HSM ART dokonał rzeczy wyjątkowej. Zaprojektował obiektyw, który w każdym aspekcie imponuje i prezentuje spektakularne osiągi - zarówno pod względem konstrukcji, jak i optyki.

MICHAŁ CHRZANOWSKI FOTOPOLIS.PL

Redakcja fotopolis.pl przetestowała również obiektyw SIGMA 135 mm f/1.8 DG HSM ART. I kolejny raz zachwyciła się produktem SIGMY.

Jednak nasze serce skradła optyka, która jest niemalże perfekcyjna. SIGMA jest tak ostra jak papryczka Jalapeno - rozdzielczość obrazu w centrum i na brzegach kadru jest imponująca.

MICHAŁ CHRZANOWSKI FOTOPOLIS.PL

Redakcja portalu optyczne.pl otrzymała do testów obiektyw stałoogniskowy - SIGMA A 135 mm f/1.8 DG HSM.

Kultowy Canon EF 135 mm f2L USM, w centrum kadru, osiągnął najwyższy wynik sięgający 43.2 lpmm. SIGMA A 135 mm f/1.8 DG HSM na brzegu pełnej klatki, na maksymalnym otworze względnym, dotarła do 44.1 lpmm. Czy trzeba pisać coś więcej? Po raz kolejny przyznajemy SIGMIE laur „Wybór Redakcji Optyczne.pl”.

Arkadiusz Olech optyczne.pl

Natomiast Michał Ostrowski, fotograf krajobrazów, z którym współpracujemy, przetestował dla nas obiektyw SIGMA 12-24mm f/4 DG HSM również z serii Art. Obiektyw towarzyszył mu podczas krótkiego wypadu w Dolomity i Góry Stołowe.

Po kilku dniach współpracy z testowanym obiektywem, mogę bez obaw stwierdzić, że SIGMA to znakomity ultraszeroki zoom. Bardzo szerokie pole widzenia, precyzyjna i masywna konstrukcja, bardzo dobrze skorygowana niemal niewidoczna dystorsja, niewielkie winietowanie i co najistotniejsze bardzo dobra jakość obrazu.

MICHAŁ OSTROWSKI

EISA Award 2017-2018

Obiektyw doskonały do portretów - SIGMA 135mm F1.8 DG HSM z serii ART – został także zdobywcą nagrody EISA Award 2017-2018 w kategorii „Europejski obiektyw do lustrzanki cyfrowej”. EISA to Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych zrzeszające przedstawicieli 50 magazynów specjalistycznych z 20 krajów Europy. Co roku po przeanalizowaniu publikacji z ostatniego roku Jury przyznaje nagrody dla najlepszych produktów w kilkunastu kategoriach.
detail_img01.jpgdetail_img02.jpgdetail_img03.jpg

Nagrody od Digital Camera Polska

Obiektyw SIGMA S 150-600/5-6.3 DG OS HSM został również doceniony przez magazyn Digital Camera Polska. Złota Nagroda, Wybór Redakcji, Najlepsza Jakość do Ceny, Najlepszy w Teście i to jeszcze nie wszystkie tytuły jakie zdobył w rankingu na koniec 2017 r. Więcej przeczytacie w ostatnim wydaniu magazynu.
Digital-Camera-01.jpgDigital-Camera-02.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.