Obiektywy SIGMA pokazały festiwal Camerimage 2017!

Obiektywy SIGMA pokazały festiwal Camerimage 2017!

Opublikowany

Z przyjemnością informujemy, że firma K-Consult Sp. z o. o. autoryzowany przedstawiciel SIGMA CORPORATION w Polsce oraz sieć salonów Sigma ProCentrum były partnerem Telewizji Festiwalowej Camerimage 2017. Obiektywy marki Sigma były używane podczas festiwalu przez BlackFish Studio do wykonania fotografii i rejestracji video wydarzeń festiwalowych.

Camerimage 2017 / Foto: Blackfish Studio

Camerimage 2017 / Foto: Blackfish Studio

Camerimage to jeden z największych festiwali filmowych na świecie, gdzie oprócz pokazów filmowych i okolicznościowych eventów wystawiają się najwięksi producenci z branży filmowej. Współpraca  K-Consult z Blackfish Studio, które realizuje od kilku lat oficjalną telewizję Camerimage, dotyczyła video relacji całego Festiwalu, w tym filmowanie wywiadów, wykładów, pokazów filmowych. Do tak wielkiego przedsięwzięcia Blackfish Studio zaangażowało kilkunastu filmowców, którzy potrzebowali równie dużo profesjonalnego sprzętu. Podczas Festiwalu korzystano m.in. z obiektywów SIGMA CINE, zarówno stałoogniskowych, jak i zoomów (18-35mm T2.0 i 50-100mm T2.0), teleobiektywów SIGMA 150-600mm Sports sprawdzających się przy filmowaniu z dalekich odległości i konwerterów MC-11.
Agata Wojtala 91.jpgAgata Wojtala 95.jpgSkwarczynskaPati_day3_13.11_RED_MCK-11.jpgSkwarczynskaPati_day3_13.11_RED_MCK-16.jpgSkwarczynskaPati_day3_13.11_RED_MCK-8.jpgSkwarczynskaPati_day3_13.11_RED_MCK-4.jpgAgata Wojtala 85.jpg
Przedstawiciele firmy K-Consult i sieci salonów Sigma ProCentrum obecni na Festiwalu mieli również okazję porozmawiać z polskimi kluczowymi dealerami w branży kinematograficznej, a także nawiązać kontakty ze światowymi producentami kamer filmowych (jak RED, czy Panasonic).
Sigma Corporation to największy, niezależny producent obiektywów na świecie. Produkuje obiektywy, które są kompatybilne z większością producentów, w tym Canon,  Nikon czy Sony. Obiektywy Sigma wielokrotnie zostały docenione przez profesjonalnych fotografów m.in. nagrodami TIPA. W tym roku Sigma rozpoczęła podbój rynku kinematograficznego. Niedawno japońska firma wypuściła na rynek Sigma CINE - obiektywy dedykowane profesjonalnej produkcji filmowej.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Camerimage to międzynarodowe święto kina, podczas którego prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne, etiudy studenckie, organizowane są spotkania z twórcami, warsztaty i seminaria. Tegoroczna, 25 edycja Festiwalu Camerimage odbywała się w dniach 11-18 listopada 2017 r. w Bydgoszczy. W tym roku na Festiwalu można było spotkać takie osobistości świata filmowego jak np. Davida Lyncha, Lana Wachowski, Charlotte Bruus Christensen czy Kenneth Branagh.

Udostępnij

Powiązane artykuły
SIGMA ProCentrum na Press Photo Expo 2018

temu

Press Photo Expo 2018 za nami! Było to wyjątkowe spotkanie integrujące środowisko fotograficzne. W czasie wydarzenia można było spotkać wyjątkowych gości z Polski i zagranicy, wymienić się doświadczeniem, przetestować nowości sprzętowe na rynku, a przede wszystkim zainspirować się na kolejne miesiące. Nie mogło tam zabraknąć oferty SIGMA ProCentrum!
Warsztaty fotograficzne w Big Studio Wrocław za nami!

temu

20 stycznia br. we Wrocławiu, stolicy dolnego śląska, odbyły się warsztaty fotograficzne, które zrzeszyły wielu fotografów z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 30 osób. Grupa obecnych fotografów miała okazję do pracy z 5 modelkami oraz jednym modelem, a dwie wizażystki podczas warsztatów czuwały nad odpowiednią charakteryzacją.
Trójmiejskie Spotkania Fotograficzne. Okazja do poznania możliwości obiektywów SIGMA. 

temu

Przetestowanie sprzętu przed jego zakupem to dobre rozwiązanie, gdy nie jesteśmy pewni czy spełni on nasze oczekiwania. Taką możliwość  dają salony SIGMA ProCentrum, w których można wypożyczyć obiektywy Sigma. Również uczestnicy warsztatów i spotkań, które organizujemy i wspieramy jako partnerzy mogą wypróbować m.in. bestsellery i nowości marki SIGMA.
Nowe obiektywy SIGMA CINE dla branży filmowej

temu

Miło nam poinformować że SIGMA CORPORATION zaprezentowała serię zaawansowanych obiektywów przeznaczonych do filmowania.

Spotkaj markę TRIBE na Comic Con w Warszawie!

Gwiazdy światowych seriali i filmów, takich jak Gra o Tron, Wikingowie, Harry Potter czy Star Wars odwiedzą w weekend 24 - 26 listopada warszawskie targi Comic Con. Nie może wśród nich zabraknąć komiksowych postaci i zarazem gadżetów elektronicznych firmy TRIBE!