Profoto A1 - Najmniejsza na świecie lampa studyjna.

Profoto A1 - Najmniejsza na świecie lampa studyjna.

Opublikowany

19 września to dla firmy Profoto ważny dzień, światowa premiera nowego produktu - najmniejszej lampy studyjnej A1.

Z dumą prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące tej nowości.

Profoto A1 to najmniejsza lampa jaką kiedykolwiek wyprodukował szwedzki producent, konstruowana wedle najwyższych standardów wypracowanych przez firmę przez ostatnie pięćdziesiąt lat.

Tworząc A1 firma Profoto koncentrowała się na powstaniu lampy, która bezkonkurencyjnie zapewni wysoki poziom jakości światła. Dlatego wyposażono ją w okrągłą głowicę emitującą światło, które jest zarówno naturalne i piękne, z przyjemnym miękkim rozproszeniem, które łączy się i przenika ze światłem zastanym. 
Profoto A1

Profoto A1

Dzięki inteligentnemu magnetycznemu mocowaniu wbudowanemu w głowicę, akcesoria modyfikujące i kształtujące światło mogą być w łatwy i szybki sposób przyłączane i odłączane. W ciągu zaledwie kilku sekund można w różny, kreatywny sposób pracować ze światłem. Modelować je i kształtować w dowolny dla siebie sposób.

Profoto A1 posiada również funkcję zoom, która umożliwia regulacje rozchodzenia się światła poprzez proste przekręcanie pierścienia zoom na głowicy. Precyzję zapewnia wbudowane światło pilotujące, pozwalające na zweryfikowanie co osiągniemy zanim jeszcze naciśniemy przycisk migawki.

Postawiliśmy sobie za cel stworzenie pierwszej lampy błyskowej do aparatu, która jest łatwa w obsłudze i po wyjęciu z opakowania od razu gotowa do użycia. Interfejs użytkownika jest prosty i intuicyjny oraz posiada duży wysokokontrastowy wyświetlacz w samym jego centrum. Im mniej czasu fotograf uczy się i testuje, tym więcej czasu spędza na robieniu zdjęć.
I to ostatecznie się liczy. 

Profoto

Pomimo swojego rozmiaru lub raczej jego braku,  A1 wychodzi poza swoją kategorię w kilku kluczowych kwestiach.

Żywotność baterii to bardzo istotny aspekt podczas trwającej sesji. Ostatnią rzeczą, której potrzebuje fotograf w sercu akcji to konieczność przerwania żeby zmienić baterie. A1 posiada własny wysokopojemnościowy akumulator Li-Ion, który wytrzymuje, bez spadku wydajności, do 4 razy dłużej niż baterie AA.
"Możesz więc fotografować dłużej i czuć się pewnie". 
Z kolei czas ładowania lampy  jest czterokrotnie szybszy niż innych rozwiązań dostępnych w tej kategorii, a pełna moc jest gwarantowana co 1, 2 sekundy.
"Mówiąc krótko, nigdy nie stracisz ujęcia". 

Profoto A1 jest naszym pierwszym rozwiązaniem dedykowanym do stosowania bezpośrednio na aparacie, ale jest także skuteczną niezależną lampą oraz elementem większego systemu oświetleniowego. Ten poziom wszechstronności jest możliwy dzięki wbudowanemu systemowi Air Remote, co oznacza bezproblemową łączność z wolno stojącymi lampami takimi jak inne A1, czy też większymi lampami Profoto - jak na przykład B1X.

Profoto

Z kolei System AirTTL bardzo szybko zapewni perfekcyjną ekspozycję. Co więcej umożliwi ustawienie ekspozycji jednym kliknięciem, jednocześnie pozwalając dokonywać jej precyzyjnych manualnych regulacji, co daje jeszcze więcej kontroli.

Jak widać lampa studyjna A1 to znacznie więcej niż dotychczasowa najmniejsza lampa błyskowa.
Profoto A1 to robienie zdjęć w ruchu, to pewność siebie podczas robienia zdjęć oraz robienie zdjęć z doskonale modelującym światłem. 
To jak wykonywanie zdjęć ze źródłem światła pochodzącym spoza aparatu, ale po raz pierwszy w Profoto, strumień światło pochodzi właśnie z aparatu.

Oto Profoto A1 - najmniejsza na świecie lampa studyjna.
Profoto-A1-AirTTL-angle-front_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-Flash-Stand_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-angle-back_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-back_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-profile_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-bag_ProductImage.pngProfoto-A1-AirTTL-Flash-Stand_ProductImage (3).png
Sugerowana cena detaliczna - 4290 zł.
Produkt będzie dostępny na polskim rynku pod koniec października br.
Autoryzowani Dealerzy:
sigma_sklep.jpg
cyfrowe.jpg
foto_net_sklep.jpg
pforessional_photo.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Profoto A1 - specyfikacja techniczna.docx

docx | 208 KB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-angle-front_ProductImage.png

grafika | 7,22 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-angle-back_ProductImage.png

grafika | 7,04 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-back_ProductImage.png

grafika | 5,97 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-Flash-Stand_ProductImage.png

grafika | 7,11 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-front_ProductImage.png

grafika | 6,42 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-profile_ProductImage.png

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-profile-left_ProductImage.png

grafika | 5,82 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-profile-right_ProductImage.png

grafika | 7,06 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-bag_ProductImage.png

grafika | 6,08 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-Flash-Stand_ProductImage (2).png

grafika | 5,96 MB

Pobierz
Profoto-A1-AirTTL-Flash-Stand_ProductImage (3).png

grafika | 7,69 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Profoto A1 Duo Kit – nowa oferta dla fotografów, chcących w pełni wykorzystać potęgę światła

temu

Firma Profoto – renomowany producent systemów oświetlenia fotograficznego – zaprezentowała nowy zestaw, stworzony z myślą o tych fotografach, którzy chcą wejść na wyższy poziom tej sztuki i maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje korzystanie z więcej niż jednego źródła światła podczas sesji. Nowością jest Profoto A1 Duo Kit, w skład którego wchodzą dwie doskonałe lampy A1 oraz  akcesoria pozwalające na swobodne kształtowanie światła.
Profoto A1 - Najmniejsza na świecie lampa studyjna - press info.

temu

19 września to dla firmy Profoto ważny dzień, światowa premiera nowego produktu - najmniejszej lampy studyjnej A1.Z dumą prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące tej nowości.Profoto A1 to najmniejsza lampa jaką kiedykolwiek wyprodukował szwedzki producent, konstruow
Lampa studyjna Profoto B10 – potężne światło… w kompaktowej formie

temu

Rozmiarami przypomina typowy obiektyw, jednak potrafi „błysnąć” z mocą 5 lamp typu speedlight – oto model Profoto B10, czyli najnowsze dzieło renomowanego szwedzkiego producenta oświetlenia.
Profoto A1 Duo Kit – zauważone przez branżowe media

temu

Branżowe media napisały o nowej ofercie Profoto A1 Duo Kit. Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.